...

Bezpłatny webinar Z CERTYFIKATEM

Zmiany kliniczne
u starszych psów
i kotów

Zapisz się na webinar, który odbędzie się już 15 czerwca o godzinie 20:00.
Zdobądź dawkę praktycznej wiedzy!

Czego się nauczysz?

O webinarze

Psi i koci seniorzy stanowią ok. jednej trzeciej populacji zwierząt domowych. Proces starzenia się wiąże się z postępującymi zmianami w organizmie związanymi z chorobami i obniżonymi funkcjami fizjologicznymi. Oprócz wieku na proces starzenia mają wpływ także inne czynniki, takie jak stan odżywienia, środowisko, uwarunkowania genetyczne i zdrowie kliniczne.

Aby przygotować właścicieli do opieki nad swoimi starszymi pupilami, edukacja na temat procesu starzenia powinna rozpocząć się, gdy zwierzę jest jeszcze w młodym wieku.

Podczas webinaru dowiesz się, jakie zaburzenia pojawiają się z wiekiem u psów i kotów.

Głównymi problemami u starszych psów i kotów są m. in. zmiany skórne, przewodu pokarmowego, układu sercowo-naczyniowego, dróg oddechowych, zmiany zwyrodnieniowe stawów i szkieletu, choroby układu moczowego i hormonalnego. Dowiedz się od praktykującego lekarza weterynarii czy i jak można te zmiany spowolnić lub im zapobiec. Poznasz też jakie zmiany zachodzą w metabolizmie energetycznym psów i kotów starszych i jak dostosować dietę seniora do aktualnych potrzeb.

Program webinaru + sesja Q&A

Zmiany metaboliczne:

prowadząca: dr Karolina Hołda

 • Energia metaboliczna / białko
 • Tkanka mięśniowa a tkanka tłuszczowa

Zmiany kliniczne:

prowadzący: prof. Piotr Sławuta

 • Układ pokarmowy
  • Jama ustna: zęby i dziąsła; smak, węch
  • Żołądek i jelita: zdolności trawienne; mikrobiota jelitowa
 • Układ moczowy, nerki 
 • Układ nerwowy
 • Układ hormonalny
 • Układ immunologiczny (zapalenie, stres oksydacyjny)
 • Skóra
 • Stawy i szkielet
 • Narządy zmysłów (wzrok, słuch)
 • Układ oddechowy
 • Układ sercowo-naczyniowy

Prezenty

Każdy, kto zapisał się na webinar, otrzyma następnego dnia mailowo dostęp do PODSUMOWANIA z tego spotkania. Osoby, które będą obecne na żywo, otrzymają dodatkowo CERTYFIKAT potwierdzający uczestnictwo w szkoleniu. Nie możesz tego przegapić!

Nie martw się jednak, jeśli nie możesz być z nami na żywo – na Twoją skrzynkę mailową trafi link do zapisanego nagrania, aby dać Ci szansę na obejrzenie w dogodnym dla Ciebie momencie. Ale uwaga! – nagranie webinaru będzie ogólnodostępne tylko przez 72 godziny. Później trafi do sklepu i pozostanie do obejrzenia już tylko odpłatnie za 149 złotych, bo na tyle wyceniam tę wiedzę.

Prowadzący

Karolina Hołda NEWSLETTER

Dr Karolina Hołda

Zajmuję się naukowo żywieniem zwierząt towarzyszących jako niezależna ekspertka. Moją misją jest to, aby jak najwięcej opiekunów zwierząt miało świadomość, że wielu problemom zdrowotnym można zapobiec dzięki prawidłowemu żywieniu. To dlatego od lat edukuję kolejnych specjalistów żywienia psów i kotów. 

Więcej przeczytasz o mnie tutaj.

Zrzut ekranu 2023-05-31 o 22.49.50

prof. Piotr Sławuta

Jestem lekarzem weterynarii oraz specjalistą chorób psów i kotów. Pracuję na stanowisku profesora w Katedrze Chorób Wewnętrznych z Kliniką Chorób Psów i Kotów na UPWr. Moje zainteresowania dotyczą zjawiska zachowania równowagi kwasowo-zasadowej (RKZ) różnych gatunków zwierząt oraz jej zaburzeniach, wczesnej diagnostyki chorób nerek u psów i kotów oraz żywienia i dietetyki.

Więcej przeczytasz o mnie tutaj.

Zapisz się na bezpłatny webinar z certyfikatem

Zmiany kliniczne u starszych psów i kotów

Widzimy się na żywo już 15 czerwca o godzinie 20:00

Scroll to Top