Dołącz do Kursu PRO “Rozród psów.
żywienie, fizjologia, patologia, praktyka hodowlana”
i osiągnij sukces hodowlany!
Hodowanie zdrowych i psychicznie stabilnych psów to marzenie każdego hodowcy.
Aby je spełnić, niezbędna jest odpowiednia wiedza na temat prawidłowej opieki nad psami i sukami w rozrodzie oraz ich potomstwem.
Wiedza ta obejmuje szeroki zakres zagadnień – od przygotowania samca do reprodukcji, przez wyznaczanie najlepszego terminu krycia, aż po opiekę nad suką w ciąży i szczeniętami po porodzie.
Prawidłowe żywienie, badania i suplementacja, jak również rozpoznawanie początku akcji porodowej oraz zaburzeń okołoporodowych, są kluczowe, aby zapewnić zdrowy rozwój nowego pokolenia psów.
Niestety, wielu hodowców napotyka na liczne problemy w dążeniu do tego celu. Problemy z zachodzeniem w ciążę, wynikające z zaburzeń zdrowotnych, niewłaściwego żywienia czy nieprawidłowego terminu krycia, to tylko wierzchołek góry lodowej.
Zaburzenia w przebiegu ciąży, takie jak ronienie czy absorpcja płodów, oraz trudności porodowe, w tym konieczność cesarskiego cięcia,
mogą znacząco wpłynąć na sukces hodowlany. Po porodzie pojawiają się kolejne wyzwania, takie jak brak lub zaburzenia laktacji, które mogą prowadzić do słabego rozwoju szczeniąt, biegunek i innych problemów zdrowotnych.
Dzięki naszemu kursowi zyskasz kompleksową i praktyczną wiedzę, przekazaną w przystępny sposób przez 3 specjalistów – lekarza weterynarii, żywieniowca i hodowcy, który daje unikalne połączenie wiedzy naukowców i praktyków.
Nauczysz się prawidłowego postępowania w przypadku patologii, odróżniania fizjologii od patologii oraz właściwej opieki nad szczeniętami przy matce. Z naszym kursem będziesz w pełni przygotowany na wyzwania związane z rozrodem psów, co pozwoli Ci cieszyć się sukcesami hodowlanymi i zdrowym potomstwem.
PROGRAM KURSU
Czego dokładnie dowiesz się z kursu?
Wykład na żywo 18.06 obejmuje:
Moduł 1: Przygotowanie do rozrodu – pies reproduktor
Dowiesz się, jakie czynniki wpływają na dojrzałość płciową samca i jego zdolność do rozrodu. Poznasz wady wrodzone i schorzenia andrologiczne mogące wpływać na płodność reproduktora oraz zrozumiesz, jak żywienie i suplementacja mogą wpływać na jakość nasienia, kondycję samca i jego zdolność do krycia. Omówione zostaną również wady i zalety krycia naturalnego i inseminacji oraz ciekawostki na temat konserwacji i transportu nasienia.
Moduł 2: Przygotowanie do rozrodu – suki hodowlane (przed kryciem)
W tym module omówione zostaną czynniki wpływające na dojrzałość płciową u suk, częstotliwość cieczki oraz plenność i płodność. Przedstawiony zostanie zakres badań profilaktycznych niezbędnych do wykonania przed rują i kryciem oraz wpływ chorób na cykl rozrodczy suk. Dowiesz się także, dlaczego tak ważne jest utrzymanie suki hodowlanej w odpowiedniej kondycji fizycznej oraz jakie mogą być skutki przekarmienia lub niedożywienia przed kryciem.
Moduł 3: Przygotowanie do rozrodu – suki hodowlane (krycie)
Podczas tego modułu omówiony zostanie sposób wyznaczenia optymalnego terminu krycia oraz czynności niezbędne podczas krycia naturalnego i inseminacji. Przedstawiony zostanie wpływ żywienia na płodność, implantację zarodków i liczebność miotu, a także zasadność podawania suce probiotyków przed kryciem oraz stosowania flushing’u.
Moduł 4: Patologia ciąży a czynniki żywieniowe i pozażywieniowe
Z tego modułu dowiesz się, jakie czynniki żywieniowe i pozażywieniowe wpływają na patologię ciąży – resorpcję zarodków, poronienia, mumifikacje płodów i ich wady rozwojowe. Przedstawione zostaną metody żywienia suk w ciąży, ich wady i zalety oraz ryzyka związane z danym rodzajem diety, a także skutki stresu, infekcji, infestacji pasożytów i podawania leków, które mogą oddziaływać na ciężarną sukę.
Wykład na żywo 9.07 obejmuje:
Moduł 5: Prowadzenie suki w ciąży
W tym module omówione zostaną czynniki wpływające na długość ciąży u suk oraz zalecane badania kontrolne i zabiegi podczas prowadzenia ciężarnej suki. Dowiesz się także, diety wprowadzać zmiany w diecie, jak prawidłowo karmić sukę w ciąży i jak dobrać rodzaj oraz ilość karmy do jej potrzeb. Zrozumiesz, jakie są konsekwencje niedoborów lub/i nadmiarów składników pokarmowych. Nauczysz się obliczać zapotrzebowanie na energię u suk ciężarnych.
Moduł 6: Ciąża urojona – przyczyny i postępowanie
W tym module przybliżone zostaną zagadnienia związane z ciążą urojoną u suk. Poznasz przyczyny i objawy tego zaburzenia, dowiesz się, jak postępować z suką (w tym także pod kątem żywieniowym) oraz czy istnieją sposoby na zmniejszenie ryzyka wystąpienia u suki ciąży urojonej.
Moduł 7: Poród – fizjologia i patologia
Podczas tego modułu omówiony zostanie przebieg prawidłowego porodu – objawy zwiastujące poród, postępowanie przy rozpoczęciu porodu oraz czynniki wpływające na czas jego trwania. Dowiesz się, czym, jak często i czy w ogóle należy karmić sukę w trakcie porodu i tuż po oraz czy można pozwolić suce na zjadanie łożyska. Poznasz mechanizm powstawania tężyczki i dowiesz się, jak można jej zapobiec. Przybliżone zostaną także aspekty związane z cesarskim cięciem.
Moduł 8: Laktacja – żywienie, fizjologia i patologia
Z tego modułu dowiesz się, jaki powinien być przebieg prawidłowej laktacji, czym jest i jakie znaczenie ma siara, od czego zależy ilość wytwarzanego mleka oraz jak postępować pod koniec laktacji. Przybliżone zostaną zaburzenia laktacji oraz mastitis – ich przyczyny oraz postępowanie. Omówione zostanie także żywienie suki podczas laktacji i zasuszania, sposoby na obliczenie zapotrzebowania na energię i poszczególne składniki odżywcze oraz skutki przekarmienia suki.
Moduł 9: Żywienie szczeniąt przed odsadzeniem
W tym module omówione zostanie znaczenie siary i probiotyków w żywieniu noworodków psów oraz sposoby postępowania ze szczeniętami z zaburzeniami ssania i w przypadku niedostatecznej ilości pokarmu u suki. Dowiesz się, od jakiego wieku należy rozpocząć dokarmianie szczeniąt innym pokarmem, jakie są wady i zalety poszczególnych sposobów karmienia szczeniąt, a także jak dobrać częstotliwość i objętość karmienia w zależności od wieku i masy ciała szczenięcia.
Moduł 10: Karmienie szczeniąt osieroconych
Podczas tego modułu omówione zostanie postępowanie w przypadku odrzucenia miotu przez sukę, dobranie sposobu żywienia porzuconych szczeniąt ryzyka związane ze sztucznym odchowem oraz sposoby na ich ograniczenie. Otrzymasz przepisy na domowe preparaty mlekozastępcze.
Ponadto na platformie kursowej znajdą się:
Materiały uzupełniające treści przedstawione na wykładach
BONUS 1: E-book “ Suplementacja reprodukcyjna”
BONUS 2: Kalkulator do obliczania zapotrzebowania na energię u suk w ciąży i laktacji
BONUS 3: Nagranie webinaru “Żywienie psów hodowlanych oraz odchów szczeniąt – praktyka hodowców a wiedza naukowa”
BONUS 4: Nagranie webinaru “Za i przeciw kastracji psów i kotów” – czy i kiedy poddawać zabiegowi?”
Ile kosztuje kurs PRO o żywieniu psów hodowlanych?
Co otrzymasz w cenie kursu?
- Dostęp do kursu PRO “Rozród psów” (10 modułów) – wartość 699 zł
- BONUS 1: E-book “Suplementacja reprodukcyjna” – 169 zł
- BONUS 2: Kalkulator do obliczania zapotrzebowania na energię u suk w ciąży i laktacji – 159 zł
- BONUS 3: Nagranie webinaru “Żywienie psów hodowlanych oraz odchów szczeniąt – praktyka hodowców a wiedza naukowa” – 149 zł
- BONUS 4: Nagranie webinaru “Za i przeciw kastracji psów i kotów” – czy i kiedy poddawać zabiegowi?” – 149 zł
- Spotkanie z autorkami kursu z możliwością zadawania pytań dotyczących kursu – wartość 99 zł
- Podsumowania i materiały dodatkowe w PDF – wartość 79 zł
- Bibliografia i spis książek polecanych do dalszego zgłębiania wiedzy – wartość 39 zł
SUMA: 1542 zł
Dostęp do kursu otrzymujesz na 12 miesięcy od momentu jego zakupu. W tym okresie możesz korzystać z niego w dowolnym czasie i miejscu. Materiały dodatkowe, takie jak podsumowanie modułów, bibliografia, narzędzia, możesz pobrać na swój komputer i zachować na zawsze.
Oprócz tego otrzymujesz też dostęp do zamkniętej grupy na Facebooku, w której możesz zadać nam pytanie o tematy poruszane w kursie oraz otrzymasz wsparcie w razie trudności pojawiających się w Twojej pracy.
Jak widzisz, wartość wszystkich powyższych materiałów wynosi ponad 1500 zł. Realna wartość wiedzy, którą przygotowaliśmy dla Ciebie w tym szkoleniu, jest jednak o wiele większa. Spędziliśmy wiele długich godzin na syntezie artykułów naukowych o wpływie żywienia na rozród psów. Dokładając nasze wieloletnie doświadczenie w praktyce weterynaryjnej i hodowlanej, stworzyliśmy dla Ciebie merytoryczną pigułkę, dzięki której oszczędzasz czas, zyskując wiarygodne źródło naukowej wiedzy oraz bezcenne wskazówki praktyków, łącznie z opisami przypadków.
Jeśli przeliczyłybyśmy nasz czas i doświadczenie na pieniądze, wyszłaby pewnie zawrotna kwota… jednak na szczęście patrzymy na życie realistycznie. 😉 Zależy nam, by psy hodowlane otrzymywały możliwie najlepszą dietę, gdyż to od niej zależy całe przyszłe życie i zdrowie ich potomstwa.