KURS PRO Rozród psów

Dołącz do Kursu PRO “Rozród psów.

żywienie, fizjologia, patologia, praktyka hodowlana”

i osiągnij sukces hodowlany!

Promocyjna cena 630 zł tylko do 25 czerwca!
Od 26.06 kurs będzie dostępny w sprzedaży regularnej za 699 zł.

Hodowanie zdrowych i psychicznie stabilnych psów to marzenie każdego hodowcy.

Aby je spełnić, niezbędna jest odpowiednia wiedza na temat prawidłowej opieki nad psami i sukami w rozrodzie oraz ich potomstwem. 

Wiedza ta obejmuje szeroki zakres zagadnień – od przygotowania samca do reprodukcji, przez wyznaczanie najlepszego terminu krycia, aż po opiekę nad suką w ciąży i szczeniętami po porodzie

Prawidłowe żywienie, badania i suplementacja, jak również rozpoznawanie początku akcji porodowej oraz zaburzeń okołoporodowych, są kluczowe, aby zapewnić zdrowy rozwój nowego pokolenia psów.

Rozród psów hodowla psów-2
Rozród psów

Niestety, wielu hodowców napotyka na liczne problemy w dążeniu do tego celu. Problemy z zachodzeniem w ciążę, wynikające z zaburzeń zdrowotnych, niewłaściwego żywienia czy nieprawidłowego terminu krycia, to tylko wierzchołek góry lodowej. 

Zaburzenia w przebiegu ciąży, takie jak ronienie czy absorpcja płodów, oraz trudności porodowe, w tym konieczność cesarskiego cięcia

mogą znacząco wpłynąć na sukces hodowlany. Po porodzie pojawiają się kolejne wyzwania, takie jak brak lub zaburzenia laktacji, które mogą prowadzić do słabego rozwoju szczeniąt, biegunek i innych problemów zdrowotnych.

Dzięki naszemu kursowi zyskasz kompleksową i praktyczną wiedzę, przekazaną w przystępny sposób przez 3 specjalistów – lekarza weterynarii, żywieniowca i hodowcy, który daje unikalne połączenie wiedzy naukowców i praktyków.

Nauczysz się prawidłowego postępowania w przypadku patologii, odróżniania fizjologii od patologii oraz właściwej opieki nad szczeniętami przy matce. Z naszym kursem będziesz w pełni przygotowany na wyzwania związane z rozrodem psów, co pozwoli Ci cieszyć się sukcesami hodowlanymi i zdrowym potomstwem.

Kurs PRO Rozród psów autorzy
PROGRAM KURSU

Czego dokładnie dowiesz się z kursu?

Wykład na żywo 18.06 obejmuje:
Moduł 1: Przygotowanie do rozrodu – pies reproduktor

Dowiesz się, jakie czynniki wpływają na dojrzałość płciową samca i jego zdolność do rozrodu. Poznasz wady wrodzone i schorzenia andrologiczne mogące wpływać na płodność reproduktora oraz zrozumiesz, jak żywienie i suplementacja mogą wpływać na jakość nasienia, kondycję samca i jego zdolność do krycia. Omówione zostaną również wady i zalety krycia naturalnego i inseminacji oraz ciekawostki na temat konserwacji i transportu nasienia.

Moduł 2: Przygotowanie do rozrodu – suki hodowlane (przed kryciem)

W tym module omówione zostaną czynniki wpływające na dojrzałość płciową u suk, częstotliwość cieczki oraz plenność i płodność. Przedstawiony zostanie zakres badań profilaktycznych niezbędnych do wykonania przed rują i kryciem oraz wpływ chorób na cykl rozrodczy suk. Dowiesz się także, dlaczego tak ważne jest utrzymanie suki hodowlanej w odpowiedniej kondycji fizycznej oraz jakie mogą być skutki przekarmienia lub niedożywienia przed kryciem.

Moduł 3: Przygotowanie do rozrodu – suki hodowlane (krycie)

Podczas tego modułu omówiony zostanie sposób wyznaczenia optymalnego terminu krycia oraz czynności niezbędne podczas krycia naturalnego i inseminacji. Przedstawiony zostanie wpływ żywienia na płodność, implantację zarodków i liczebność miotu, a także zasadność podawania suce probiotyków przed kryciem oraz stosowania flushing’u.

Moduł 4: Patologia ciąży a czynniki żywieniowe i pozażywieniowe

Z tego modułu dowiesz się, jakie czynniki żywieniowe i pozażywieniowe wpływają na patologię ciąży – resorpcję zarodków, poronienia, mumifikacje płodów i ich wady rozwojowe. Przedstawione zostaną metody żywienia suk w ciąży, ich wady i zalety oraz ryzyka związane z danym rodzajem diety, a także skutki stresu, infekcji, infestacji pasożytów i podawania leków, które mogą oddziaływać na ciężarną sukę.

Wykład na żywo 9.07 obejmuje:
Moduł 5: Prowadzenie suki w ciąży

W tym module omówione zostaną czynniki wpływające na długość ciąży u suk oraz zalecane badania kontrolne i zabiegi podczas prowadzenia ciężarnej suki. Dowiesz się także, diety wprowadzać zmiany w diecie, jak prawidłowo karmić sukę w ciąży i jak dobrać rodzaj oraz ilość karmy do jej potrzeb. Zrozumiesz, jakie są konsekwencje niedoborów lub/i nadmiarów składników pokarmowych. Nauczysz się obliczać zapotrzebowanie na energię u suk ciężarnych.

Moduł 6: Ciąża urojona – przyczyny i postępowanie

W tym module przybliżone zostaną zagadnienia związane z ciążą urojoną u suk. Poznasz przyczyny i objawy tego zaburzenia, dowiesz się, jak postępować z suką (w tym także pod kątem żywieniowym) oraz czy istnieją sposoby na zmniejszenie ryzyka wystąpienia u suki ciąży urojonej.

Moduł 7: Poród – fizjologia i patologia

Podczas tego modułu omówiony zostanie przebieg prawidłowego porodu – objawy zwiastujące poród, postępowanie przy rozpoczęciu porodu oraz czynniki wpływające na czas jego trwania. Dowiesz się, czym, jak często i czy w ogóle należy karmić sukę w trakcie porodu i tuż po oraz czy można pozwolić suce na zjadanie łożyska. Poznasz mechanizm powstawania tężyczki i dowiesz się, jak można jej zapobiec. Przybliżone zostaną także aspekty związane z cesarskim cięciem.

Moduł 8: Laktacja – żywienie, fizjologia i patologia

Z tego modułu dowiesz się, jaki powinien być przebieg prawidłowej laktacji, czym jest i jakie znaczenie ma siara, od czego zależy ilość wytwarzanego mleka oraz jak postępować pod koniec laktacji. Przybliżone zostaną zaburzenia laktacji oraz mastitis – ich przyczyny oraz postępowanie. Omówione zostanie także żywienie suki podczas laktacji i zasuszania, sposoby na obliczenie zapotrzebowania na energię i poszczególne składniki odżywcze oraz skutki przekarmienia suki.

Moduł 9: Żywienie szczeniąt przed odsadzeniem

W tym module omówione zostanie znaczenie siary i probiotyków w żywieniu noworodków psów oraz sposoby postępowania ze szczeniętami z zaburzeniami ssania i w przypadku niedostatecznej ilości pokarmu u suki. Dowiesz się, od jakiego wieku należy rozpocząć dokarmianie szczeniąt innym pokarmem, jakie są wady i zalety poszczególnych sposobów karmienia szczeniąt, a także jak dobrać częstotliwość i objętość karmienia w zależności od wieku i masy ciała szczenięcia.

Moduł 10: Karmienie szczeniąt osieroconych

Podczas tego modułu omówione zostanie postępowanie w przypadku odrzucenia miotu przez sukę, dobranie sposobu żywienia porzuconych szczeniąt ryzyka związane ze sztucznym odchowem oraz sposoby na ich ograniczenie. Otrzymasz przepisy na domowe preparaty mlekozastępcze.

Ponadto na platformie kursowej znajdą się:

Materiały uzupełniające treści przedstawione na wykładach

BONUS 1: E-book “ Suplementacja reprodukcyjna”

BONUS 2: Kalkulator do obliczania zapotrzebowania na energię u suk w ciąży i laktacji

BONUS 3: Nagranie webinaru “Żywienie psów hodowlanych oraz odchów szczeniąt – praktyka hodowców a wiedza naukowa”

BONUS 4: Nagranie webinaru “Za i przeciw kastracji psów i kotów” – czy i kiedy poddawać zabiegowi?”

⚠️ Kupując kurs przed 18.06 otrzymasz możliwość wzięcia udziału w obydwu wykładach na żywo 18.06 i 9.07 oraz dostęp do platformy z nagraniami wykładów i materiałami dodatkowymi.
Kupując kurs w dniach 18.06-8.07 otrzymasz możliwość wzięcia udziału w wykładzie 9.07 oraz dostęp do nagrania wykładu z 18.06 i do platformy.
Osoby zapisane na kurs po 8.07 otrzymają dostęp do nagrań i materiałów na platformie.
Niektóre grafiki w prezentacji oraz literatura do kursu są w języku angielskim.

Ile kosztuje kurs PRO o żywieniu psów hodowlanych?

Co otrzymasz w cenie kursu?
 • Dostęp do kursu PRO “Rozród psów” (10 modułów) – wartość 699 zł
 • BONUS 1: E-book “Suplementacja reprodukcyjna” – 169 zł
 • BONUS 2: Kalkulator do obliczania zapotrzebowania na energię u suk w ciąży i laktacji – 159 zł
 • BONUS 3: Nagranie webinaru “Żywienie psów hodowlanych oraz odchów szczeniąt – praktyka hodowców a wiedza naukowa” – 149 zł
 • BONUS 4: Nagranie webinaru Za i przeciw kastracji psów i kotów” – czy i kiedy poddawać zabiegowi?– 149 zł
 • Spotkanie z autorkami kursu z możliwością zadawania pytań dotyczących kursu wartość 99 zł
 • Podsumowania i materiały dodatkowe w PDF – wartość 79 zł
 • Bibliografia i spis książek polecanych do dalszego zgłębiania wiedzy – wartość 39 zł
SUMA: 1542
KURS PRO Rozród psów szczenięta
MOCKUP ROZRÓD PSÓW

Dostęp do kursu otrzymujesz na 12 miesięcy od momentu jego zakupu. W tym okresie możesz korzystać z niego w dowolnym czasie i miejscu. Materiały dodatkowe, takie jak podsumowanie modułów, bibliografia, narzędzia, możesz pobrać na swój komputer i zachować na zawsze.

Oprócz tego otrzymujesz też dostęp do zamkniętej grupy na Facebooku, w której możesz zadać nam pytanie o tematy poruszane w kursie oraz otrzymasz wsparcie w razie trudności pojawiających się w Twojej pracy.

Jak widzisz, wartość wszystkich powyższych materiałów wynosi ponad 1500 zł. Realna wartość wiedzy, którą przygotowaliśmy dla Ciebie w tym szkoleniu, jest jednak o wiele większa. Spędziliśmy wiele długich godzin na syntezie artykułów naukowych o wpływie żywienia na rozród psów. Dokładając nasze wieloletnie doświadczenie w praktyce weterynaryjnej i hodowlanej, stworzyliśmy dla Ciebie merytoryczną pigułkę, dzięki której oszczędzasz czas, zyskując wiarygodne źródło naukowej wiedzy oraz bezcenne wskazówki praktyków, łącznie z opisami przypadków. 

Jeśli przeliczyłybyśmy nasz czas i doświadczenie na pieniądze, wyszłaby pewnie zawrotna kwota… jednak na szczęście patrzymy na życie realistycznie. 😉 Zależy nam, by psy hodowlane otrzymywały możliwie najlepszą dietę, gdyż to od niej zależy całe przyszłe życie i zdrowie ich potomstwa.

👉 I właśnie z tego powodu zapraszamy Cię do wejścia na pokład kursu w szalenie niskiej cenie! 🐾

TERAZ masz możliwość dołączenia do kursu PRO “Rozród psów” za jedyne… 630 zł!

Płatność możesz rozłożyć na raty 🙂

🔥 Oferta premierowa jest ważna tylko do 25 czerwca! 🔥

  

Potem cena rośnie: od 26 czerwca 2024 kurs będzie dostępny w sprzedaży regularnej za 699 zł.

ROZRÓD PSA HOŁDA SOCHA DZIUROWICZ

O prowadzących

Specjalistka żywienia psów i kotów. Ma ponad 10 lat doświadczenia i pomaga profesjonalistom zdobyć specjalistyczną wiedzę o żywieniu psów i kotów dzięki autorskiemu cyklowi kursów PRO. Wykładowca akademicki, prelegentka na konferencjach naukowych i autorka ponad 70 publikacji i artykułów branżowych. Należy do European Society of Veterinary and Comparative Nutrition.

Absolwent Uniwersytetu Warmińsko – Mazurskiego w Olsztynie. W 2010 r. ukończył specjalizację z zakresu Chorób Psów i Kotów. Stopień doktora nauk weterynaryjnych w dziedzinie rozród zwierząt oraz tytuł Specjalisty Rozrodu Zwierząt uzyskał w 2011 r. Aktualnie pracuje na stanowisku profesora uczelni w Katedrze Rozrodu Zwierząt z Kliniką, Wydziału Medycyny Weterynaryjnej UWM w Olsztynie, gdzie prowadzi wykłady, ćwiczenia i staże kliniczne.

Od 2003 roku hoduje białe owczarki szwajcarskie pod przydomkiem „Canta Lupa FCI”. Jest również asystentem kynologicznym ZKwP, X grupa – charty. Od 2019 roku prowadzi kanał edukacyjny „TropiDog radzi” na platformie Youtube. Jest także technikiem weterynarii, inseminatorką i ogrodniczką specjalizującą się w roślinach niebezpiecznych dla psów.

CO OTRZYMUJESZ?

Kurs PRO Rozród psów

 • Rzetelna wiedza trzech ekspertów, oparta na dowodach naukowych i wieloletniej praktyce.
 • Możliwość wzięcia udziału w wykładach na żywo – w przypadku zakupu kursu przed 18.06 możliwe będzie uczestniczenie w obu wykładach (18.06 oraz 9.07), w przypadku zakupu kursu w dniach 18.06-8.07 możliwe będzie uczestniczenie w wykładzie 9.07. Nagrania zostaną udostępnione wszystkim uczestnikom kursu.
 • 10 modułów i ok. 10 godzin treściwych lekcji wideo.
 • Dwa bonusowe webinary o praktykach hodowców i wadach i zaletach kastracji.
 • Certyfikat potwierdzający nabytą wiedzę i nowe umiejętności.
 • Dostęp do zamkniętej grupy na Facebooku z poradami ekspertów i wymianą doświadczeń (pojawiają się tam m.in. oferty pracy w branży).
 • Pokaźna bibliografia i mnóstwo materiałów dodatkowych w postaci kalkulatora, pisemnych podsumowań i artykułów naukowych.
 • Dostęp do wszystkich lekcji na 12 miesięcy.
 • Dostęp do pobranych materiałów na zawsze.
 • Gwarancja satysfakcji (lub zwrot pieniędzy).👌
Jeśli w ciągu 7 dni zdecydujesz, że rezygnujesz z udziału w kursie, wystarczy, że wyślesz w tej sprawie maila, a bez zbędnych pytań oddamy Ci całą wydaną kwotę.

Dołącz do kursu już dzisiaj!

Poszerz wiedzę i popraw wyniki swojej hodowli! 

FAQ

Często zadawane pytania

Jeśli zajmujesz się hodowlą psów, to TAK! Dzięki wiedzy z tego kursu będziesz umiał dostosować żywienie swoich psów do wyników hodowlanych, jakie chcesz osiągnąć.

Jeśli wahasz się, czy dołączyć do kursu i masz wątpliwości, napisz do mnie na pytania@karolinaholda.com – chętnie doradzę.

Kliknij KUP TERAZ, uzupełnij dane do wysyłki i opłać swoje zamówienie. Dostępne formy płatności to szybki przelew za pośrednictwem szybkich płatności online (w tym Blik) lub PayPal. Możesz też zapłacić kartą, przelewem tradycyjnym lub rozłożyć płatność na raty (PayPo).

Sprawdź folder SPAM i wszystkie inne zakładki w swojej skrzynce mailowej. Jeśli nie znajdziesz tam maila z linkiem do platformy, napisz wiadomość na adres: pytania@karolinaholda.com – wyślę link dostępowy ponownie.

Dostęp do kursu otrzymujesz na 12 miesięcy od momentu jego zakupu. W tym czasie możesz korzystać z niego w dowolnym czasie i miejscu. Materiały dodatkowe, takie jak podsumowanie modułów, bibliografia, narzędzia możesz pobrać na swój komputer i zachować na zawsze.

Tak, po pomyślnym ukończeniu kursu (czyli po wysłuchaniu wszystkich lekcji i przejściu przez quiz z pytaniami zamkniętymi po każdym module), otrzymasz certyfikat, który potwierdzi Twoje umiejętności i wiedzę o wpływie żywienia na rozród psów.

Ten kurs jest skierowany do hodowców psów rasowych, a także lekarzy weterynarii, techników weterynarii oraz innych specjalistów pracujących z hodowcami psów. Jeśli planujesz zostać dietetykiem zwierzęcym, ten kurs będzie niezbędny do przystąpienia do egzaminu końcowego cyklu kursów PRO.

Cykl PRO to kursy doszkalające, skierowane do profesjonalistów pracujących ze zwierzętami lub osób planujących specjalizowanie się w żywieniu i dietetyce weterynaryjnej. Do uczestnictwa w kursie PRO wskazane jest wcześniejsze ukończenie studiów z kierunków biologicznych, takich jak medycyna weterynaryjna, zootechnika, kynologia, biotechnologia lub pokrewne.

Ze względu na różnice w poziomie wiedzy i doświadczenia uczestników, podana jest literatura uzupełniająca dla osób chcących jeszcze bardziej zgłębić poruszane zagadnienia. Niemniej sugerowane jest przejście przez dotychczasowe kursy z cyklu PRO lub co najmniej kurs o podstawach żywienia psów.

Tak, kurs zawiera praktyczne przykłady i case study, które pomogą uczestnikom zrozumieć, jak dobierać metodę żywienia i skład diety w zależności od potrzeb zwierząt.

Tak, uczestnicy będą mieli możliwość skonsultowania się z autorami kursu, którzy odpowiedzą na pytania i udzielą wsparcia w ramach kursu. Możesz zadać pytanie na zamkniętej grupie kursantów na Facebooku.

Tak, kurs został starannie opracowany zgodnie z aktualną wiedzą z zakresu rozrodu psów i z wytycznymi weterynaryjnymi dotyczącymi żywienia psów.

Kurs składa się z 10 modułów, a czas trwania zależy od indywidualnego tempa  przyswajania materiału. Łączny czas trwania samych nagrań wideo wynosi około 10 godzin. Rekomendowany czas przerabiania kursu to 4 miesiące. Dostęp do lekcji wideo kursant otrzymuje na 12 miesięcy, z możliwością przedłużenia ze zniżką 40%.

Jeśli potrzebujesz, możesz rozłożyć płatność na raty w opcji PayPo.

Tak, jeśli przy składaniu zamówienia zaznaczysz chęć otrzymania faktury VAT i wpiszesz dane firmy. W przeciwnym razie otrzymasz paragon. Po złożeniu i opłaceniu zamówienia otrzymasz oddzielną wiadomość e-mail z fakturą/paragonem w PDF.

W przypadku jakichkolwiek innych pytań lub wątpliwości oraz we wszystkich sprawach technicznych, możesz skontaktować się ze mną pod adresem: pytania@karolinaholda.com.

Cena kursu rośnie za: