Kurs Pro Wpływ żywienia na behawior kota-2

Dołącz do Kursu PRO “Wpływ żywienia na behawior kota”

PROGRAM KURSU

Czego dokładnie dowiesz się podczas kursu?

Moduł 1: Jak udomowienie wpłynęło na zachowania pokarmowe kotów?

Kot kiedyś i dziś. Z tego modułu dowiesz się, jak przebiegał proces domestykacji kota i jakie były różnice między udomowieniem kota i psa. Zrozumiesz, w jakim ewolucyjnym momencie jest kot i jakie trudności stoją przed opiekunami, którzy chcą zapewnić mu możliwość zaspokojenia wszystkich potrzeb w domu. Dowiesz się, jakie są zagrożenia pokarmowe dla kota, który mieszka z ludźmi w mieszkaniu, poznasz rośliny toksyczne dla kotów i te, które nie stanowią zagrożenia.

Moduł 2: Fizjologia układu nerwowego i przewodu pokarmowego

Poznasz związek między fizjologią przewodu pokarmowego i układu nerwowego oraz dowiesz się, skąd bierze się nastrój i samopoczucie. Zrozumiesz rolę neuroprzekaźników oraz mechanizmy stojące za uczuciem głodu i sytości. Dowiesz się, jaki wpływ na układ nerwowy i zachowanie ma mikrobiota jelitowa, a także tkanka tłuszczowa.

Moduł 3: Podstawy behawioru kotów

Dowiesz się, jak przebieg rozwoju kociąt wpływa na późniejsze etapy życia kota, ze szczególnym uwzględnieniem zachowań pokarmowych. Dowiesz się również, jak opiekować się kociętami, które przedwcześnie straciły matkę. Poznasz przyczyny najczęstszych problemów behawioralnych występujących u kotów. Zrozumiesz, czym jest łańcuch łowiecki kota i nauczysz się wykorzystywać tę wiedzę w praktyce.

Moduł 4: Naturalne zachowania pokarmowe kotów

Dowiesz się, jakie preferencje pokarmowe mają koty i co wpływa na smakowitość karmy. Zrozumiesz, które z zachowań powszechnie uważanych za niepożądane wchodzą w skład naturalnych zachowań pokarmowych kota. Dowiesz się, czym jest zjawisko neofobii, neofilii i awersji pokarmowej oraz jakie pełnią one funkcje. Poznasz przyczyny (niezwiązane z zaspokajaniem głodu) wymuszania karmienia i dowiesz się, dlaczego bardzo ważne jest zrozumienie opiekuna, zanim przystąpisz do pracy ze zwierzęciem.

Moduł 5: Somatyczne podłoże zmian zachowania

Poznasz objawy sugerujące występowanie zaburzeń somatycznych w obrębie przewodu pokarmowego oraz układu moczowego, a także niezbędną ścieżkę diagnostyczną w przypadku ich wystąpienia. Zrozumiesz, jaki związek mają choroby zębów i przyzębia, choroby zakaźne, zatrucia, zaburzenia neurologiczne czy metaboliczne ze zmianą zachowania u kotów. Dowiesz się, kiedy należy niezwłocznie udać się na wizytę u lekarza weterynarii, a jakie objawy wynikają z fizjologii tych zwierząt.

Moduł 6: Zaburzenia w zachowaniach pokarmowych

Zrozumiesz, kiedy zachowanie kota jest prawidłowe, a kiedy nie. Poznasz najczęstsze zaburzenia zachowań pokarmowych kotów, w tym problemy związane ze spaczonym apetytem (pica), hiperfagią, przetrwałym odruchem ssania, budzeniem nocnym czy problemami związanymi ze starzeniem. Dowiesz się, jak diagnozuje się te zaburzenia i jakie są możliwości terapeutyczne.

Moduł 7: Surowce i substancje odżywcze a zachowanie

Zrozumiesz, jaki wpływ na zachowanie i samopoczucie kota może mieć poziom poszczególnych substancji odżywczych i energii w diecie. Dowiesz się, które surowce mogą zwiększać ryzyko zaburzeń behawioralnych, a które mogą stanowić pomoc w pracy z problemowym kotem. Poznasz behawioralne objawy niedoborów poszczególnych składników odżywczych oraz możliwości modyfikowania mikrobioty jelitowej kotów.

Moduł 8: Zachowania pokarmowe kotów żyjących w dużej grupie

Dowiesz się, jak przebywanie w stresującym środowisku wpływa na zachowania pokarmowe kotów. Otrzymasz wskazówki dotyczące karmienia, które pozwolą Ci lepiej zadbać o koty przebywające w schronisku / domu tymczasowym / azylu. Dowiedz się, jak wykorzystać jedzenie, aby lepiej przygotować koty do adopcji, monitorować stan zdrowia i samopoczucie kotów podczas kwarantanny i leczenia.

Moduł 9: Jak zaspokajać potrzeby behawioralne kotów poprzez dobór formy i sposobu karmienia

Zrozumiesz, jak częstotliwość karmienia, forma i konsystencja podawanych posiłków mogą wpływać na aktywność i zachowanie kotów. Otrzymasz wskazówki pozwalające Ci dostosować schemat żywienia do potrzeb danego kota i jego opiekuna. Dowiesz się, jak poprawić zwierzęciu nastrój wprowadzając drobne modyfikacje w codziennej rutynie i jak karmić koty, gdy mieszka ich w domu więcej.

Moduł 10: Wzbogacanie środowiska poprzez karmienie interaktywne

Dowiesz się, jak wykorzystać jedzenie, by zaangażować zmysły kota i pobudzić go do aktywnego zdobywania pożywienia. Dowiesz się, jak można wykorzystać takie wzbogacenie środowiska podczas pracy z problemowym kotem oraz uniknąć najczęstszych problemów dotyczących aktywnego podawania pokarmu. Nauczysz się wybierać odpowiednie akcesoria wspierające aktywność zwierzęcia i dowiesz się, jak wykonać je samodzielnie.

Ile kosztuje kurs PRO o wpływie żywienia na behawior kota?

Co otrzymasz w cenie kursu?
  • Dostęp do kursu PRO “Wpływ żywienia na behawior kota” (10 modułów) – wartość 699 zł
  • BONUS 1: Moduł “Nutraceutyki – suplementy behawioralne i diety weterynaryjne” – 169 zł
  • BONUS 2 Spotkanie z autorkami kursu z możliwością zadawania pytań dotyczących kursu – wartość 99 zł
  • Podsumowania i materiały dodatkowe w PDF – wartość 79 zł
  • Bibliografia i spis książek polecanych do dalszego zgłębiania tematu – wartość 39 złNiektóre grafiki w prezentacji oraz literatura do kursu są w języku angielskim.
SUMA: 1085 zł
Wpływ żywienia na behawior kota

Dostęp do kursu otrzymujesz na 12 miesięcy od momentu jego zakupu. W tym okresie możesz korzystać z niego w dowolnym czasie i miejscu. Materiały dodatkowe, takie jak podsumowanie modułów, bibliografia, narzędzia, możesz pobrać na swój komputer i zachować na zawsze.

Oprócz tego otrzymujesz też dostęp do zamkniętej grupy na Facebooku, w której możesz zadać nam pytanie o tematy poruszane w kursie oraz otrzymasz wsparcie w razie trudności pojawiających się w Twojej pracy.

Jak widzisz, wartość wszystkich powyższych materiałów wynosi ponad 1000 zł. Realna wartość wiedzy, którą przygotowałyśmy dla Ciebie w tym szkoleniu, jest jednak o wiele większa. Spędziłyśmy wiele długich godzin na syntezie artykułów naukowych o związku między żywieniem i behawiorem kotów. Dokładając nasze wieloletnie doświadczenie w praktyce weterynaryjnej, stworzyłyśmy dla Ciebie merytoryczną pigułkę, dzięki której oszczędzasz czas, zyskując wiarygodne źródło naukowej wiedzy o żywieniu i zachowaniu zwierząt.

Jeśli przeliczyłybyśmy nasz czas i doświadczenie na pieniądze, wyszłaby pewnie zawrotna kwota… jednak na szczęście patrzymy na życie realistycznie. 😉 Zależy nam na tym, by behawioryści i inni specjaliści zajmujący się zawodowo pracą z kotami potrafili kompleksowo doradzać swoim klientom.

👉 I właśnie z tego powodu zapraszamy Cię do wejścia na pokład kursu w specjalnej cenie! 🐾

Masz możliwość dołączenia do kursu PRO “Wpływ żywienia na behawior kota” za jedyne… 699 zł!

Płatność możesz rozłożyć na raty 🙂
Autorki kursu

O prowadzących

Specjalistka żywienia psów i kotów. Absolwentka Wydziału Nauk o Zwierzętach SGGW. Tworzy cykl kursów doszkalających dla osób pracujących ze zwierzętami. Patrzy na zdrowie naukowo i holistycznie. Zależy jej, aby specjaliści mieli najnowszą wiedzę akademicką, pracowali z autentyczną troską i empatią do siebie, zwierząt i ich opiekunów. 

Behawiorystka (COAPE, 2009), zoopsycholożka (PAN, 2010), magister filozofii (UŚ).  Od 15 lat profesjonalnie zajmuje się terapią zachowania zwierząt, specjalizuje się w problemach behawioralnych kotów (www.zooedukacja.pl). Jest autorką książki „Jak dobrze żyć z kotem. Poradnik dla początkujących i zaawansowanych” (2023). W latach 2003-2008 organizowała opiekę nad kotami jako liderka wolontariuszy w społecznym azylu dla zwierząt.

Lekarz weterynarii i dyplomowany behawiorysta psów i kotów (Animal Behaviourist Supervisor, COAPE). Klinicznie pasjonuje się medycyną behawioralną, zwłaszcza kocich zaburzeń zachowania. Jest autorką wielu publikacji naukowych i popularnonaukowych, wystąpień konferencyjnych, a także szkoli studentów i lekarzy weterynarii w zakresie medycyny behawioralnej.

CO OTRZYMUJESZ?

Kurs PRO Wpływ żywienia na behawior kota

  • 10 modułów i ok. 10 godzin treściwych lekcji wideo.
  • Certyfikat potwierdzający nabytą wiedzę i nowe umiejętności.
  • Dostęp do zamkniętej grupy na Facebooku z poradami ekspertów i wymianą doświadczeń (pojawiają się tam m.in. oferty pracy w branży).
  • Pokaźna bibliografia i mnóstwo materiałów dodatkowych w postaci notatek, PDF-ów i artykułów naukowych.
  • Dostęp do wszystkich lekcji na 12 miesięcy, a do pobranych materiałów na zawsze.
  • Gwarancja satysfakcji (lub zwrot pieniędzy).👌
  • Rzetelna wiedza trzech ekspertek, oparta na faktach naukowych.
  • Bonusowy moduł o zaspokajaniu potrzeb behawioralnych kotów za pomocą karmienia.
  • Bonusowe spotkanie na żywo z autorkami kursu z możliwością zadawania pytań.
Jeśli w ciągu 7 dni zdecydujesz, że rezygnujesz z udziału w kursie, wystarczy, że wyślesz w tej sprawie maila, a bez zbędnych pytań oddamy Ci całą wydaną kwotę.

Zapewnij swoim klientom holistyczną opiekę.

Dołącz do kursu już dzisiaj i poszerz swoją wiedzę o wpływie żywienia na behawior kotów.

FAQ

Często zadawane pytania

Jeśli pracujesz z opiekunami kotów, to TAK! Niezależnie od usług, jakie oferujesz opiekunom kotów, z pewnością nie ominęły Cię ani problemy dotyczące żywienia, ani przypadki zaburzeń behawioralnych, bo te kwestie cały czas się przeplatają. Dzięki wiedzy z tego kursu udzielisz opiekunowi skutecznych porad bez konieczności odsyłania go do innych specjalistów.

Jeśli wahasz się, czy dołączyć do kursu i masz wątpliwości, napisz do mnie na pytania@karolinaholda.com – chętnie doradzę.

Kliknij KUP TERAZ, uzupełnij dane do wysyłki i opłać swoje zamówienie. Dostępne formy płatności to szybki przelew za pośrednictwem szybkich płatności online Przelewy24 lub PayNow (w tym Blik). Możesz też zapłacić kartą, przelewem tradycyjnym lub rozłożyć płatność na raty (PayPo).

E-mail z linkiem do platformy kursowej znajdziesz na swojej skrzynce mailowej zaraz po opłaceniu zamówienia. Zaloguj się na platformie, żeby uzyskać dostęp do lekcji i bonusowych materiałów.

Uczestnicy mogą uczyć się w dogodnym dla siebie tempie, dopasowując naukę do swoich obowiązków.

Sprawdź folder SPAM i wszystkie inne zakładki w swojej skrzynce mailowej. Jeśli nie znajdziesz tam maila z linkiem do platformy, napisz wiadomość na adres: pytania@karolinaholda.com – wyślę link dostępowy ponownie.

Dostęp do kursu otrzymujesz na 12 miesięcy od momentu jego zakupu. W tym czasie możesz korzystać z niego w dowolnym czasie i miejscu. Materiały dodatkowe, takie jak podsumowanie modułów, bibliografia, narzędzia możesz pobrać na swój komputer i zachować na zawsze.

Tak, po pomyślnym ukończeniu kursu (czyli po wysłuchaniu wszystkich lekcji i przejściu przez quiz z pytaniami zamkniętymi po każdym module), otrzymasz certyfikat, który potwierdzi Twoje umiejętności i wiedzę o wpływie żywienia na zachowanie kotów.

Ten kurs jest skierowany do lekarzy weterynarii, techników weterynarii, behawiorystów oraz innych specjalistów pracujących z opiekunami kotów, którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę o związku zachowania z żywieniem psów.

Cykl PRO to kursy doszkalające, skierowane do profesjonalistów pracujących ze zwierzętami lub osób planujących specjalizowanie się w żywieniu i dietetyce weterynaryjnej. Do uczestnictwa w kursie PRO wskazane jest wcześniejsze ukończenie studiów z kierunków biologicznych, takich jak medycyna weterynaryjna, zootechnika, kynologia, biotechnologia lub pokrewne.

Ze względu na różnice w poziomie wiedzy i doświadczenia uczestników, podana jest literatura uzupełniająca dla osób chcących jeszcze bardziej zgłębić poruszane zagadnienia. Niemniej sugerowane jest przejście przez dotychczasowe kursy z cyklu PRO lub co najmniej kurs o podstawach żywienia kotów.

Tak, kurs zawiera praktyczne przykłady i case study, które pomogą uczestnikom zrozumieć, jak dobierać metodę żywienia i skład posiłków w zależności od pożądanych efektów.

Tak, uczestnicy będą mieli możliwość skonsultowania się z autorkami kursu, które odpowiedzą na pytania i udzielą wsparcia w ramach kursu. Możesz zadać pytanie na zamkniętej grupie kursantów na Facebooku.

Tak, kurs został starannie opracowany zgodnie z aktualną wiedzą z zakresu behawioru kotów i z wytycznymi weterynaryjnymi dotyczącymi żywienia kotów.

Kurs składa się z 10 modułów, a czas trwania zależy od indywidualnego tempa  przyswajania materiału. Łączny czas trwania samych nagrań wideo wynosi około 10 godzin. Rekomendowany czas przerabiania kursu to 4 miesiące. Dostęp do lekcji wideo kursant otrzymuje na 12 miesięcy.

Jeśli potrzebujesz, możesz rozłożyć płatność na raty w opcji PayPo.

Tak, jeśli przy składaniu zamówienia zaznaczysz chęć otrzymania faktury VAT i wpiszesz dane firmy. W przeciwnym razie otrzymasz paragon. Po złożeniu i opłaceniu zamówienia otrzymasz oddzielną wiadomość e-mail z fakturą/paragonem w PDF.

W przypadku jakichkolwiek innych pytań lub wątpliwości oraz we wszystkich sprawach związanych z zamówionymi materiałami, możesz skontaktować się ze mną pod adresem: pytania@karolinaholda.com.

Rozwiń pytania