Kursy PRO

Cykl profesjonalnych kursów, dedykowany specjalistom pracującym ze zwierzętami na co dzień, którzy chcą doradzać swoim klientom również w kwestii żywienia psów i kotów. Zdobądź dyplom specjalisty żywienia psów i kotów bądź ucz się z pojedynczymi kursami PRO, zwiększając swoje kompetencje o wybrane tematy.

Chcesz zdobyć profesjonalną wiedzę o żywieniu psów i kotów? Kursy PRO są właśnie dla Ciebie!

Dietetyk zwierzęcy to niezwykle ciekawy zawód, a w Polsce brakuje wykwalifikowanych specjalistów, którzy mogliby zajmować się dietą zwierząt profesjonalnie. Coraz więcej opiekunów ma świadomość tego, jak istotne dla zdrowia pupila jest odpowiednie karmienie, dlatego szukają pomocy eksperta. Tak narodził się pomysł, aby dzielić się wiedzą o żywieniu psów i kotów, przygotowując do tej profesji kolejne osoby.

Kursy PRO to materiał 100% online, dlatego uczysz się, gdzie chcesz i kiedy chcesz. Wszystkie charakteryzują się tym, że staram się w obiektywny sposób przedstawiać omawiane zagadnienie. Kursy opierają na wiedzy popartej dowodami naukowymi, stąd obszerna literatura w nich cytowana. Masz zatem gwarancję dostępu do rzetelnych informacji. Otrzymasz również certyfikat potwierdzający nowo zdobytą wiedzę i umiejętności. 

100%

rzetelnej wiedzy

98%

obiektywności

+500

spełnionych kursantów

+20

praktycznych kursów

0%

radykalnych poglądów
spełnionych kursantów

Eksperckie Kursy PRO: bogate w merytorykę i nastawione na praktyczne umiejętności

Autorskie materiały do nauki

Kursy PRO to, poza lekcjami wideo, źródło praktycznych narzędzi, które przekraczają tradycyjne lekcje. Czekają na Ciebie m.in. autorskie materiały PDF, ćwiczenia, quizy, kalkulatory czy obszerna bibliografia.

Rozbudowane studia przypadków

W każdym kursie PRO znajdziesz opisy przypadków (case study), które pomogą Ci zastosować zdobytą wiedzę w praktyce. Rozwiązując realistyczne wyzwania, nabierzesz pewności siebie i umiejętności niezbędnych w codziennej pracy.

Grupa Kursantów i Ekspertów

Otrzymujesz dożywotni dostęp do ekskluzywnej grupy kursantów i ekspertów. To tutaj pasjonaci z branży żywienia zwierząt dzielą się swoją wiedzą, rozwiązują trudności i inspirują się nawzajem. Wspólna praca z profesjonalistami umocni Twoje umiejętności i otworzy drzwi do nowych możliwości (cenny networking).

Zainwestuj w swój rozwój!

Dostępne Kursy PRO:

Każdy kurs z Cyklu PRO to oddzielny projekt, kończący się osobnym certyfikatem, który potwierdzi Twoje nowe umiejętności w danym zakresie wiedzy.

BESTSELLER – ścieżki: psi dietetyk + zwierzęcy dietetyk

Podstawy żywienia psów

Kurs rozpoczynający ścieżkę psiego dietetyka. Zawiera fundamentalną wiedzę o żywieniu psów (np. fizjologia psiego układu pokarmowego), która przyda Ci się do zrozumienia informacji zawartych w kolejnych kursach.

koci dietetyk
BESTSELLER – Ścieżki: koci dietetyk + zwierzęcy dietetyk

Podstawy żywienia kotów

Kurs rozpoczynający ścieżkę kociego dietetyka. Ten kurs zawiera informacje będące fundamentem wiedzy o żywieniu kotów. Dzięki temu będziesz w stanie łatwiej zrozumieć i przyswoić materiał z następnych, bardziej specjalistycznych kursów.

BESTSELLER – ścieżki: koci dietetyk, psi dietetyk, zwierzęcy dietetyk

Karmy komercyjne

Nauczysz się czytać etykiety karm i poznasz wytyczne dotyczące znakowania. Zdobędziesz wiedzę o technikach marketingowych producentów, podziale jakościowym karm, procesach produkcji, surowcach oraz zagrożeniach i korzyściach.

ŚCIEŻKi: Psi dietetyk, koci dietetyk, zwierzęcy dietetyk

Żywienie szczeniąt i kociąt

Kurs omawia pierwsze etapy życia psów i kotów od narodzin po odsadzenie. Poznasz zasady żywienia szczeniąt i kociąt zarówno dietą domową, jak i komercyjną. Dowiesz się, jak uniknąć błędów żywieniowych i monitorować wzrost, aby młode cieszyły się zdrowiem w dorosłym życiu.

BESTSELLER – Ścieżki: psi dietetyk, zwierzęcy dietetyk

Dieta BARF dla psa

W tym kursie omawiamy jedną z najpopularniejszych metod żywienia, czyli diety surowe, w szczególności najbardziej znaną z nich – dietę BARF. Omówimy surowce, bilansowanie dawek, suplementacje i praktyczne wskazówki stosowania diety surowej u psów. Poznasz wady i zalety tej metody.

Ścieżki: psi dietetyk, koci dietetyk, zwierzęcy dietetyk

Żywienie starszych psów i kotów

W prosty sposób zdobędziesz kompleksową wiedzę na temat diety i suplementacji dla zwierząt starszych. Właściwie dopasowana dieta ma istotny wpływ na zapobieganie chorobom, a także może opóźnić ich wystąpienie lub złagodzić przebieg. Opiekuj się starszymi zwierzętami profesjonalnie.

Ścieżki: psi dietetyk, koci dietetyk, zwierzęcy dietetyk

Diety domowe gotowane

Zdobądź rzetelną wiedzę o zbieraniu historii żywieniowej, doborze surowców i optymalnych dawkach pokarmowych. Zyskaj umiejętności pomocne w bilansowaniu diet domowych.

Ścieżki: psi dietetyk, zwierzęcy dietetyk

Wpływ żywienia na behawior psa

Zyskaj wiedzę o wpływie żywienia na zachowanie psów z najnowszej literatury naukowej i wieloletniej praktyki. W przystępny sposób pokażę Ci, jak możesz wpłynąć na zachowanie psa za pomocą składu i formy podawanych posiłków.

Kurs Pro Wpływ żywienia na behawior kota
Ścieżki: KOCI dietetyk, zwierzęcy dietetyk

Wpływ żywienia na behawior kota

Kompleksowy kurs przygotowany aż przez trzy autorki. Dowiedz się, jak wpłynąć na zachowanie kota za pomocą składu i formy podawanych posiłków.

Opinie

Co mówią szczęśliwi klienci?

Jako edukatorka spod swoich skrzydeł wypuściłam w świat już kilka tysięcy osób, wzbogaconych o rzetelną wiedzę i konkretne umiejętności w kwestii żywienia psów i kotów.

“Dostałam pracę w branży dzięki nauce z kursami PRO i ogłoszeniu dr Hołdy na grupie kursantów!”
lek. wet. Agnieszka Górecka
ekspertka ds. rozwoju produktów dla psów i kotów
“Czytając posty innych dietetyków, myślę, że Karolina jest najlepsza w Polsce w tym, co robi. “
Katarzyna Kuryłowicz
behawiorystka zwierzęca, kursantka Cyklu PRO
“Uważam, że Karolina jest dobrym nauczycielem, bo nie popada w żadną skrajność.”
Agata Kowalewska
studentka zoopsychologii, kursantka Cyklu PRO

Kursy w Cyklu PRO

Wybierz dietetyczną ścieżkę albo zagadnienia dietetyczne, które interesują Cię najbardziej. Cykl PRO można przechodzić w całości i decydować się na naukę z pojedynczymi kursami.

Ścieżka psiego dietetyka

Zostań dyplomowanym specjalistą żywienia psów.

Ukończenie wszystkich kursów z psiej ścieżki umożliwia podejście do finałowego egzaminu. Uzyskując pozytywny rezultat podczas rozmowy egzaminacyjnej z dr Hołdą, zdobywasz dyplom specjalisty żywienia psów.

Każdy kurs to także osobny projekt, kończący się pojedynczym certyfikatem. Możesz przerabiać dowolne kursy z Cyklu PRO, decydując się na zdobywanie wiedzy tylko z poszczególnych, wybranych tematów z dziedziny dietetyki zwierzęcej. To cenna i praktyczna wiedza do wykorzystania w pracy na co dzień!

Kursy wchodzące w ścieżkę psiego dietetyka:

Ścieżka kociego dietetyka

Zostań dyplomowanym specjalistą żywienia kotów.

Ukończenie wszystkich kursów z kociej ścieżki umożliwia podejście do finałowego egzaminu. Uzyskując pozytywny rezultat podczas rozmowy egzaminacyjnej z dr Hołdą, zdobywasz dyplom specjalisty żywienia kotów.

Każdy kurs to także osobny projekt, kończący się pojedynczym certyfikatem. Możesz przerabiać dowolne kursy z Cyklu PRO, decydując się na zdobywanie wiedzy tylko z poszczególnych, wybranych tematów z dziedziny dietetyki zwierzęcej. To cenna i praktyczna wiedza do wykorzystania w pracy na co dzień!

Kursy wchodzące w ścieżkę kociego dietetyka:

Ścieżka zwierzęcego dietetyka

Zostań dyplomowanym specjalistą żywienia psów i kotów.

Ukończenie wszystkich kursów z kociej ścieżki umożliwia podejście do finałowego egzaminu. Uzyskując pozytywny rezultat podczas rozmowy egzaminacyjnej z dr Hołdą, zdobywasz dyplom specjalisty żywienia psów i kotów.

Każdy kurs to także osobny projekt, kończący się pojedynczym certyfikatem. Możesz przerabiać dowolne kursy z Cyklu PRO, decydując się na zdobywanie wiedzy tylko z poszczególnych, wybranych tematów z dziedziny dietetyki zwierzęcej. To cenna i praktyczna wiedza do wykorzystania w pracy na co dzień!

Kursy wchodzące w ścieżkę zwierzęcego dietetyka:

Kursy “Chore psy i koty”

Pod-cykl Kursów PRO dotyczący żywienia w określonych jednostkach chorobowych. Ich ukończenie wymagane jest do przejścia ścieżki psiego dietetyka, kociego dietetyka oraz zwierzęcego dietetyka.

Każdy kurs to także cenne źródło wiedzy dla specjalistów, jeśli chodzi o prowadzenie żywieniowe czworonożnych pacjentów. Kursy można przerabiać pojedynczo, wybierając tylko te zagadnienia, które interesują Cię najbardziej.

Kursy omawiające jednostki chorobowe:
  • Alergie pokarmowe
  • Nadwaga i otyłość
  • Choroby wątroby
  • Choroby nerek
  • Choroby układu moczowego
  • Choroby endokrynologiczne
  • Choroby trzustki
  • Choroby układu pokarmowego
  • Stany krytyczne i rekonwalescencja

Najczęściej zadawane pytania

Z wielką przyjemnością rozwieję Twoje zagwozdki i wyjaśnię wszystko, co dotyczy Cyklu PRO. Masz dodatkowe pytanie, którego nie ma na liście? Napisz do mnie tutaj.

Przewidywany czas wydania wszystkich kursów i tym samym zakończenia cyklu PRO wynosi 2,5 roku. Szacuję, że tyle czasu będę potrzebować na to, aby przygotować każdy kurs, a kursanci mogli przystąpić do finałowego egzaminu i otrzymać certyfikat dietetyka zwierzęcego (bądź tylko psiego albo kociego w zależności od wyboru). Nie mogę jednak zagwarantować żadnej daty na 100%. Liczę na Twoje zrozumienie, bo to naprawdę ogromny projekt, wymagający pracy i czasu. 🙂

Pamiętaj, że każdy kurs dodatkowo kończy się osobnym certyfikatem, dokumentującym Twoją znajomość konkretnego zagadnienia z dziedziny dietetyki zwierzęcej (np. diet surowych i domowych czy żywienia w przypadku poszczególnych jednostek chorobowych itd). Taki certyfikat potwierdza nabytą przez Ciebie wiedzę i może być przydatny w Twojej pracy ze zwierzętami na co dzień. Dlatego gorąco zachęcam do “przerabiania” kursów na bieżąco, jak tylko będą się ukazywać.

Dla osób zdecydowanych na udział we wszystkich częściach kursów PRO przewidziany jest egzamin ustnyi jeśli zostanie zaliczony, to kursant otrzyma specjalny dyplom dietetyka zwierzęcego (lub psiego/kociego w zależności od wyboru).

Egzamin na koniec będzie w formie ustnej, online. Osoba, która zdecyduje się na egzamin otrzyma z wyprzedzeniem 2 przypadki (case study) – do omówienia na egzaminie i 3 pytania – każde z innej dziedziny (jedno na pewno z anatomii i fizjologii przewodu pokarmowego).

W Komisji Egzaminacyjnej będę ja oraz inni wykładowcy (goście) – Polacy, więc nie trzeba będzie na egzaminie mówić po angielsku.

Każdy kurs jest 100% online, więc uczysz się, kiedy chcesz i gdzie chcesz.

W przypadku kursu związanego z nadwagą i otyłością rozważam krótkie warsztaty stacjonarne z oceny kondycji ciała (BCS – body condition score) na żywych psich modelach.

Planuję dodatkowo warsztaty stacjonarne w Warszawie z nauki oceny BCS (na żywych psich modelach) oraz bilansowanie dawek pokarmowych (zajęcia na komputerach). Warsztaty nie są obowiązkowe, ale wskazane dla osób chcących pracować jako dietetyk zwierzęcy. Do zaliczenia (podejścia do egzaminu) trzeba przejść natomiast wszystkie części online.

Certyfikat jest w formie pdf i będzie możliwy do pobrania na platformie kursowej po przejściu przez wszystkie lekcje i testy z danego kursu.

Kurs jest moim autorskim, niezależnym rozwiązaniem, dlatego nie jest sygnowany żadną instytucją zrzeszającą producentów karm. Materiał daje mocne przygotowanie merytoryczne do pracy jako dietetyk zwierzęcy, ale nie jest to zawód uregulowany prawnie w Polsce, dlatego nie możemy na tę chwilę mówić o “uprawnieniach” do zawodu (podobnie jak w przypadku profesji behawiorysty czy nawet dietetyka ludzkiego).

Jak najbardziej istnieje możliwość otrzymania faktury. Wystarczy tylko zaznaczyć taką opcję przy składaniu zamówienia na kurs. Płacić można kartą, Blikiem lub przelewem tradycyjnym.

Nie prowadzę zajęć na żywo, ale zakupując kurs, otrzymujesz dostęp do facebookowej grupy, na której w każdej chwili możesz zadawać mi oraz innym ekspertom wszelkie pytania merytoryczne oraz techniczne odnośnie kursu.

Masz dodatkowe pytanie?

Napisz do mnie, a ja razem z moim zespołem pomożemy Ci w wyborze najlepszej ścieżki i najkorzystniejszych kursów dla Ciebie.