Witaj! Tu dr Karolina Hołda

Poznajmy się

Dr Karolina Hołda - O MNIE

Pomagam profesjonalistom zdobyć specjalistyczną wiedzę o żywieniu psów i kotów 

W swojej pracy opieram się na Evidence-based Veterinary Medicine (EBVM), czyli na medycynie weterynaryjnej opartej na dowodach naukowych. Dlatego znajdziesz u mnie tylko potwierdzone informacje i obiektywne podejście do dietetycznych zagadnień. Nie ma tu miejsca na fanatyzm i radykalne poglądy w kwestii żywienia.

Posiadam 10-letnie doświadczenie na rynku zoologicznym jako niezależny ekspert. Prowadzę szkolenia, podczas których dzielę się swoją pasją i przekazuję rzetelną wiedzę. Współpracuję z producentami karm i przysmaków. Jestem wykładowcą akademickim, prelegentką na konferencjach naukowych i autorką ponad 70 publikacji i artykułów branżowych.

Ciągle się rozwijam. Należę do European Society of Veterinary and Comparative NutritionRegularnie biorę udział w międzynarodowych kongresach, targach i seminariach. Śledzę rozwój rynku zoologicznego w Polsce i na świecie. Jestem opiekunką Finki – suczki adoptowanej ze schroniska na Paluchu.

Moja misja:

Chciałabym, aby jak najwięcej specjalistów oraz opiekunów zwierząt miało świadomość, że wielu problemom zdrowotnym można zapobiec dzięki prawidłowemu żywieniu. Stąd działania edukacyjne, jak karmić psy i koty profesjonalnie według najnowszych wytycznych naukowych.

Jestem niesamowicie wdzięczna, że mogę na co dzień robić to, co mnie najbardziej pasjonuje. Od początku chciałam działać TYLKO JAKO NIEZALEŻNA specjalistka i neutralnie patrzeć na rozwój nauki i rynku pet food. Nigdy nie brałam pod uwagę pracy w firmie z branży pet food. Do dziś niemalże codziennie dostaję intratne propozycje reklamowania różnych produktów i zostania twarzą marki karm czy suplementów. I do dziś konsekwentnie odmawiam.

Po obronie doktoratu w 2019 zorganizowałam pierwsze szkolenie stacjonarne i to było to! Szkolenia cieszyły popularnością, więc odbywały się już regularnie, za każdym razem ściągając tłumy. Sala zawsze była wypełniona po brzegi. Wiele osób dojeżdżało spoza Warszawy. Wtedy nadeszła pandemia – w marcu 2020 musiałam odwołać zajęcia mimo tego, że wszystkie miejsca zostały już wykupione.

Trudno mi było pogodzić się z tym, że uczestnicy nie będą mogli wziąć udziału w szkoleniu, więc postanowiłam, że przygotuję dla nich wersję online. Tak właśnie powstał pierwszy zdalny kurs i moja działalność przeniosła się w pełni do sieci. Tworzę Cykl Kursów PRO dla profesjonalistów z branży zoologicznej i weterynaryjnej. Dzięki temu Ty także masz możliwość korzystać z tej wiedzy na wyciągnięcie ręki w dowolnym miejscu i czasie.

Statystyki:

Zaufaj liczbom!

lat doświadczenia
publikacji naukowych
przeszkolonych osób
pacjentów
Opinie

Co mówią szczęśliwi klienci?

Jako edukatorka spod swoich skrzydeł wypuściłam w świat już kilka tysięcy osób, wzbogaconych o rzetelną wiedzę i konkretne umiejętności w kwestii żywienia psów i kotów.

“Dostałam pracę w branży dzięki nauce z kursami PRO i ogłoszeniu dr Hołdy na grupie kursantów!”
lek. wet. Agnieszka Górecka
ekspertka ds. rozwoju produktów dla psów i kotów
“Czytając posty innych dietetyków, myślę, że Karolina jest najlepsza w Polsce w tym, co robi. “
Katarzyna Kuryłowicz
behawiorystka zwierzęca, kursantka Cyklu PRO
“Uważam, że Karolina jest dobrym nauczycielem, bo nie popada w żadną skrajność.”
Agata Kowalewska
studentka zoopsychologii, kursantka Cyklu PRO
Wykształcenie

Edukacja to klucz!

01

2012-2013: Studia magisterskie (II)⁰

Uzyskany tytuł: mgr inż. zootechnik 
Temat pracy: Porównanie treści etykiet wybranych karm pełnoporcjowych dla psów i kotów, w roku 2011 i 2013. 
Uczelnia: SGGW w Warszawie, Wydział Nauk o Zwierzętach
Promotor: dr n. wet. Sybilla Berwid-Wójtowicz

02

2013-2018: Studia doktoranckie (III⁰)

Uzyskany tytuł: dr inż. n. rolniczych 
Temat pracy: Ocena jakości suchych karm pełnoporcjowych dla psów w zakresie wskaźników bezpieczeństwa żywności
Uczelnia: SGGW w Warszawie, Wydział Nauk o Zwierzętach
Promotor: dr hab. Robert Głogowski

03

Od 2016: Staże naukowe

1) 07.2016-10.2016
Ghent University, Wydział Medycyny Weterynaryjnej, Zakład Żywienia, Genetyki i Etologii.
Gandawa. Belgia. 
Opiekun: prof. Myriam Hesta DVM, PhD Vet Sci, Dip ECVCN

2) 04.2022-07.2022:
Metropolitan Animal Specialty Hospital. Nutrition Department.
Los Angeles. Kalifornia. USA.
Opiekun: Lisa Weeth, DVM, DACVIM (Nutrition)

Dlaczego miłość do nauki?

Myślę, że ciągły rozwój jest naturalnie wpisany w ludzką egzystencję, a nauka to potężne narzędzie, posiadające sprawczą moc zmieniania świata na lepsze. Nauka jest sztuką zbierania doświadczeń i dzielenia się nimi ze społeczeństwem, aby pomagać nam w podejmowaniu wyborów dnia codziennego. Dzięki obecności w świecie nauki od lat mam tę przyjemność dzielić się z Tobą swoim doświadczeniem związanym z odżywianiem zwierząt i wprowadzać w fascynujący świat dietetyki.

A prywatnie?

Bo nie samą pracą żyje człowiek. 😉

Pasjonatka jazdy konnej

Od dziecka kocham jazdę konną. Mieszkając na wsi, miałam nawet własnego konia! Był to beztroski czas, podczas którego zakładałam siodło i jeździłam po polach, łąkach i lasach. Czasem nawet do sklepu ku zdziwieniu lokalnej społeczności.

Mama seniorki Finki

Natrafiłyśmy na siebie ponad 10 lat temu, kiedy Finka była jeszcze szczeniakiem przebywającym w warszawskim Schronisku na Paluchu. To moja najlepsza przyjaciółka. Co ciekawe, Finka jest prawdziwym niejadkiem, więc od zawsze stanowi nawet dla mnie dietetyczne wyzwanie.

Miłość do sportu

Szczególne miejsce zajmuje u mnie sport. Od małego trenowałam kilka dyscyplin. W moim życiu przewinęły się do tej pory: jazda konna, capoeira, karate, joga i aerial yoga, podnoszenie ciężarów (startowałam nawet w zawodach dwuboju!), animal flow.

Kilka faktów:

  • Zdecydowanie introwertyczka.
  • Będąc studentką, pracowałam jako instruktorka jazdy konnej.
  • W czasie studiów pracowałam także w sklepie zoologicznym, dlatego dobrze wiem, z jakimi dylematami spotykają się konsumenci.
  • Nie znoszę kolendry.
  • Przez długi czas nosiłam włosy do pasa.
  • Urodziłam się i obecnie mieszkam w Warszawie. Chociaż przez kilka lat mieszkałam na wsi i nawet czasem jeździłam konno do sklepu. 😉