NOWY KURS PRO

Chcesz wiedzieć, jak można wpłynąć dietą na zachowanie psa?

Dołącz do kursu PRO “Wpływ żywienia na behawior psa”

nagłówek kurs behawior

Jaki związek ma żywienie psa i jego zachowanie?

 • Dzięki umiejętnemu wykorzystaniu jedzenia można budować motywację podczas szkolenia.
 • Sposób podawania posiłków wpływa na samopoczucie psa i jego aktywność w ciągu dnia.
 • Dieta wpływa na procesy fizjologiczne mające związek z produkcją neuroprzekaźników.

Zmieniając skład posiłków, ich formę i sposób podania możesz wpłynąć na zachowanie psa – pod warunkiem, że poznasz mechanizmy stojące za tą zależnością.

Dr Karolina Hołda Wpływ żywienia na behawior psa

W tym kursie wyjaśnimy Ci to w przystępny sposób!

PROGRAM KURSU

Czego dokładnie dowiesz się podczas kursu?

Moduł 1: Jak udomowienie wpłynęło na zachowania pokarmowe psów?

Poznasz historię udomowienia psa i dowiesz się, jak ten proces wpłynął na zachowanie, fizjologię trawienia i anatomię układu pokarmowego dzisiejszych psów.

Moduł 2: Fizjologia układu nerwowego i przewodu pokarmowego

Poznasz związek między fizjologią przewodu pokarmowego i układu nerwowego oraz dowiesz się, skąd bierze się nastrój i samopoczucie. Zrozumiesz rolę neuroprzekaźników oraz mechanizmy stojące za uczuciem głodu i sytości. Dowiesz się, jaki wpływ na układ nerwowy i zachowanie ma mikrobiota jelitowa.

Moduł 3: Podstawy behawioru psów

Zrozumiesz ontogenezę behawioru psa, proces kształtowania się zachowań szczenięcia i ich wpływ na późniejsze etapy życia psa ze szczególnym uwzględnieniem zachowań pokarmowych. Zgłębisz tajniki psiej komunikacji i poznasz przyczyny najczęstszych problemów behawioralnych występujących u psów. Otrzymasz wskazówki, jak pracować z opiekunami, by skutecznie udzielać im wsparcia w wychowaniu i szkoleniu ich pupili oraz zrozumiesz, jak ważne jest holistyczne podejście w pracy z psami.

Moduł 4: Naturalne zachowania pokarmowe psów

Poznasz formy i mechanizmy zachowań związanych z żywieniem. Zrozumiesz, które z zachowań powszechnie uważanych za niepożądane wchodzą w skład naturalnych zachowań pokarmowych psa. Dowiesz się, czym jest zjawisko neofobii, neofilii i awersji oraz jakie pełnią one funkcje podczas życia psa.

Moduł 5: Zmiana zachowania jako wskaźnik choroby

Otrzymasz wskazówki pozwalające Ci ocenić, jakie zmiany w zachowaniach pokarmowych psa mogą świadczyć o problemach zdrowotnych i zaburzeniach psychicznych. Dowiesz się, jakie badania warto wykonać, by rozpoznać przyczynę takich problemów, jak brak apetytu czy polifagia.

Moduł 6: Zaburzenia behawioralne w zachowaniach pokarmowych

Zrozumiesz mechanizmy stojące za najczęstszymi zaburzeniami behawioralnymi związanymi z zachowaniami pokarmowymi. Poznasz przyczyny i rozwiązania takich problemów, jak kompulsywne jedzenie trawy, koprofagia czy pica.

Moduł 7: Surowce i substancje odżywcze a zachowanie

Zrozumiesz, jaki wpływ na zachowanie i samopoczucie psa może mieć poziom poszczególnych substancji odżywczych w diecie. Dowiesz się, które surowce stosowane w dietach domowych i karmach komercyjnych mogą zwiększać ryzyko zaburzeń behawioralnych u psów, a które mogą stanowić pomoc w pracy z problemowym psem. Poznasz behawioralne objawy niedoborów poszczególnych składników odżywczych oraz możliwości modyfikowania mikrobioty jelitowej psów.

Moduł 8: Zachowania pokarmowe w schronisku

Dowiesz się, jak przebywanie w stresującym środowisku wpływa na zachowania pokarmowe psów i jakie konsekwencje może mieć dla przyszłych opiekunów adoptowanego psa. Otrzymasz wskazówki pozwalające Ci lepiej zadbać o Twoich podopiecznych przebywających w schronisku i wykorzystać jedzenie, by poprawić ich dobrostan, zmniejszyć ryzyko zaburzeń trawienia i lepiej przygotować psy do adopcji.

Moduł 9: Znaczenie pór karmienia i formy podawania posiłków

Zrozumiesz, jak pory karmienia i formy podawanych posiłków mogą wpływać na aktywność i zachowanie psów. Otrzymasz konkretne wskazówki pozwalające Ci dobierać schematy żywienia do potrzeb danego psa i jego opiekuna. Dowiesz się, jak podnieść atrakcyjność podawanego psu pokarmu i jak poprawić zwierzęciu nastrój wprowadzając drobne modyfikacje w codziennej rutynie.

Moduł 10: Wzbogacanie środowiska poprzez karmienie interaktywne

Dowiesz się, jak wykorzystać jedzenie, by zaangażować zmysły psa i pobudzić go do aktywnego zdobywania pożywienia. Dowiesz się, jak można wykorzystać takie wzbogacenie środowiska podczas pracy z problemowym psem oraz uniknąć najczęstszych problemów dotyczących aktywnego podawania pokarmu.

To nie wszystko!

Czekają na Ciebie BONUSY

🌟 BONUS 1: Moduł “Nutraceutyki – suplementy behawioralne i diety weterynaryjne”
bonusowy moduł
🌟 BONUS 2: Webinar “Wykorzystanie jedzenia w treningu psów”
webinar wykorzystanie jedzenia w treningu psów
🌟 BONUS 3: Spotkanie z autorkami kursu z możliwością zadawania pytań dotyczących kursu
live kurs wpływ żywienia na behawior psa
Niektóre grafiki w prezentacji oraz literatura do kursu są w języku angielskim.

Dostęp do kursu otrzymujesz na 6 miesięcy od momentu jego zakupu. W tym okresie możesz korzystać z niego w dowolnym czasie i miejscu. Materiały dodatkowe, takie jak podsumowanie modułów, bibliografia, narzędzia, możesz pobrać na swój komputer i zachować na zawsze.

⚠️ Kupując kurs w czasie premiery, od razu uzyskujesz dostęp do pierwszych modułów. Kolejne części szkolenia będą sukcesywnie dodawane na platformę kursową.

TWOJA INWESTYCJA

Ile kosztuje Kurs PRO o dietach domowych?

Co otrzymasz w cenie kursu?

 • Dostęp do kursu PRO “Wpływ żywienia na behawior psa” (10 modułów) – wartość 699 zł
 • BONUS 1: Moduł “Nutraceutyki – suplementy behawioralne i diety weterynaryjne” – 169 zł
 • BONUS 2Webinar “Wykorzystanie jedzenia w treningu psów”wartość 149 zł
 • BONUS 3 Spotkanie z autorkami kursu z możliwością zadawania pytań dotyczących kursu wartość 99 zł
 • Podsumowania i materiały dodatkowe w PDF – wartość 79 zł
 • Bibliografia i spis książek polecanych do dalszego zgłębiania tematu – wartość 39 zł
SUMA: 1234 zł

Jak widzisz, wartość wszystkich powyższych materiałów wynosi ponad 1060 zł. Oprócz tego otrzymujesz też dostęp do zamkniętej grupy na Facebooku, w której możesz zadać nam pytanie o tematy poruszane w kursie oraz otrzymasz wsparcie w razie trudności pojawiających się w Twojej pracy.

Realna wartość wiedzy, którą przygotowałyśmy dla Ciebie w tym szkoleniu, jest jednak o wiele większa. Spędziłyśmy wiele długich godzin na syntezie artykułów naukowych o związku między żywieniem i behawiorem psów. Dokładając nasze wieloletnie doświadczenie w praktyce weterynaryjnej, stworzyłyśmy dla Ciebie merytoryczną pigułkę, dzięki której oszczędzasz czas, zyskując wiarygodne źródło naukowej wiedzy o żywieniu i zachowaniu zwierząt.

Jeśli przeliczyłybyśmy nasz czas i doświadczenie na pieniądze, wyszłaby pewnie zawrotna kwota… jednak na szczęście patrzymy na życie realistycznie. 😉 

Zależy nam na tym, by behawioryści i inni specjaliści zajmujący się zawodowo pracą z psami potrafili kompleksowo doradzać swoim klientom.

👉 I właśnie z tego powodu zapraszamy Cię do wejścia na pokład kursu w mocno obniżonej cenie! 🐾

Opinia kurs Karolina Hołda

KORZYŚCI

Co jeszcze zyskasz, dołączając do Kursu Pro o wpływie żywienia na behawior psa?

 • Nauczysz się, jak doradzać opiekunom psów w sposób obiektywny i rzeczowy, pielęgnując relację z klientem.
 • Będziesz mieć kontakt z autorkami kursu i innymi kursantami we wspierającej atmosferze zamkniętej grupy na Facebooku.
 • Poznasz wyniki aktualnych badań naukowych, nie spędzając przy tym setek godzin (zrobiłyśmy to za Ciebie).
 • Dostaniesz pomocne narzędzia, które wykorzystasz w swojej praktyce, podczas pracy z psami swoich klientów. 
kurs dla weterynarzy żywienie psów
kurs psi behawiorysta żywienie psów

DLA KOGO

Dołącz do kursu, jeśli:

Jesteś specjalistą i chcesz wiedzieć, jaki sposób karmienia psów zalecać swoim klientom w zależności od problemu rozpoznanego u zwierzęcia,
W swojej pracy spotykasz wiele przypadków spaczonego apetytu i koprofagii, ale nie znasz skutecznych sposobów na walkę z tymi zaburzeniami,
Chcesz zweryfikować fakty i mity dotyczące wpływu poszczególnych składników odżywczych na agresję i nadpobudliwość u psów,
Zastanawiasz się, jak najskuteczniej wykorzystać jedzenie w treningu psów i nie wiesz, jaki wpływ na zdolność uczenia się będzie miało spalenie miski,
Chcesz wesprzeć terapię behawioralną suplementami diety mającymi naukowo potwierdzony wpływ na zachowanie psa,
Chcesz móc w ramach kursu skonsultować się z doświadczonymi ekspertami żywienia zwierząt,
Potrzebujesz szkolenia online, które możesz przerabiać z dowolnego miejsca, w wygodnym dla Ciebie tempie,
Chcesz otrzymać certyfikat ukończenia kursu, potwierdzający zdobyte umiejętności i wiedzę.

Dlaczego to właśnie my nauczymy Cię zależności między żywieniem i zachowaniem psów?

dr Karolina Hołda

Jestem specjalistką żywienia psów i kotów. Mam ponad 10 lat doświadczenia i pomagam profesjonalistom zdobyć specjalistyczną wiedzę o żywieniu psów i kotów dzięki autorskiemu cyklowi kursów PRO. Edukuję także opiekunów na temat wpływu właściwego żywienia na zdrowie ich czworonożnych przyjaciół. Jestem wykładowcą akademickim, prelegentką na konferencjach naukowych i autorką ponad 70 publikacji i artykułów branżowych. Należę do European Society of Veterinary and Comparative Nutrition.

mgr Marta Lichnerowicz

Jestem absolwentką Akademii Medycznej w Gdańsku, GWSH, Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, SWPS oraz Polskiej Akademii Nauk, pedagogiem, zootechnikiem, technikiem weterynarii, trenerem i psychologiem zwierząt. Od 1998 roku jestem związana z praktyczną pracą z psami. Od 2009 roku prowadzę Centrum Szkolenia Silva Lupus i przygotowuję do zawodu zoopsychologów i trenerów psów.

doktor Karolina Hołda wiedza naukowa
Marta Lichnerowicz
Przygotowałyśmy dla Ciebie esencję wiedzy o wpływie żywienia na zachowanie psów z najnowszej literatury naukowej i własnej wieloletniej praktyki. Zapisz się na kurs, a w przystępny sposób pokażemy Ci, jak możesz wpłynąć na zachowanie psa za pomocą składu i formy podawanych posiłków.

Dla kogo jest kurs PRO “Wpływ żywienia na behawior psa”?

Dla behawiorystów i trenerów psów

Dla lekarzy i techników weterynarii

Dla specjalistów z branży zoologicznej

Zobacz, co o kursach PRO mówią uczestnicy

“Jestem behawiorystą i właścicielką dwóch psów oraz trzech kotów. Zauważyłam, że coraz więcej psów ma problemy z nietolerancjami lub alergiami pokarmowymi. (…) W trakcie kursu dowiedziałam się wielu nowych rzeczy, które były dla mnie zaskoczeniem (np. kwestia zbóż w diecie psów, ilości białka w karmie czy alergii krzyżowych). Czytając posty innych dietetyków, myślę, że Karolina jest najlepsza w Polsce w tym, co robi. Jestem bardzo mile zaskoczona ilością materiału udostępnionego w kursie oraz rzetelną wiedzą Karoliny. Kurs obala mity przekazywane przez wiele lat i pokazuje, że nauki nigdy za wiele.”

Katarzyna Kuryłowicz, behawiorysta zwierzęcy, napsieklopoty.com

“Obecnie kończę studia podyplomowe z Zoopsychologii. W przyszłości chciałabym być behawiorystą i dietetykiem (…) Dużym problem w kwestii żywienia jest natłok różnych informacji, często bardzo skrajnych. Można wówczas pogubić się, co faktycznie jest dla zwierzaka dobre. (…) Uważam, że Karolina jest dobrym nauczycielem, bo nie popada w żadną skrajność.”

Agata Kowalewska, wolontariusz, studentka Zoopsychologii

Studiuję psychoterapię psów i uznałam, że wiedza z zakresu dietetyki psiej jest mi również bardzo potrzebna. Jak wiadomo jelita – drugi mózg, stąd moje uczestnictwo w programie Karoliny. Forma kursu jest przystępna. Szczególnie cenne były dla mnie materiały z zadaniami, podsumowania, kalkulator i ciekawostki. Uważam, że ten kurs powinien przejść każdy pracujący z psami, a i właścicielom też by nie zaszkodziło. 

Maga Sim

Zastanawiasz się, czy to dobry moment, aby kupić kurs o zachowaniu i żywieniu psów?

Pewnie myślisz o tym, czy właśnie teraz potrzebujesz tego szkolenia. To zależy.
 • Możesz zdać się na swoją intuicję i doradzać opiekunom zgodnie z informacjami pochodzącymi z niezweryfikowanych źródeł. Chyba jednak się z nami zgodzisz, że tę opcję możemy od razu odrzucić. 😉
 • Możesz też oczywiście próbować zgłębiać wiedzę naukową samodzielnie. Zastanów się jednak, czy na pewno masz teraz czas, aby po pracy wyszukiwać, czytać i przyswajać wiedzę z najnowszych anglojęzycznych artykułów naukowych.
 • Możesz również zdecydować, że po prostu nie będziesz doradzać swoim klientom w kwestii żywienia. W ten sposób jednak możesz stracić sporą część klientów i znacząco ograniczyć skuteczność swojej pracy.

Do kursów PRO dołączyło już ponad 600 specjalistów.

Ich opinie potwierdzają, że kursy PRO to skuteczna metoda włączania naukowej wiedzy do praktyki zawodowej lekarzy weterynarii i innych specjalistów zajmujących się zawodowo psami i kotami.

Opinia 1
Opinia 2
Opinia 3
Opinia 4

Kompleksowe przeszkolenie pozwoli Ci:

 • poczuć się pewniej w pracy ze zwierzętami dzięki nowym kompetencjom,
 •  profesjonalnie troszczyć się o wszystkich klientów i swoich podopiecznych,
 • zyskać renomę w środowisku jako ekspert od żywienia i zachowania psów.

Jaką masz gwarancję, że kurs sprawdzi się u Ciebie?

Wykorzystałyśmy kilkaset publikacji naukowych oraz wiele lat naszej praktyki, aby stworzyć dla Ciebie ten kurs. Ręczymy za jego jakość i jesteśmy przekonane, że dzięki niemu nauczysz się profesjonalnie doradzać swoim klientom w kwestii żywienia, w zależności od problemu, jaki wykazuje dany pies.

Oczywiście może się zdarzyć, że po wejściu na platformę kursową zmienisz zdanie i uznasz, że jednak nie chcesz w tej chwili zgłębiać tego tematu.

Jeśli w ciągu 7 dni zdecydujesz, że rezygnujesz z udziału w kursie, wystarczy, że wyślesz w tej sprawie maila, a bez zbędnych pytań oddamy Ci całą wydaną kwotę.

Wsparcie szkolenia i terapii behawioralnej za pomocą diety to nie chwilowa moda. To sposób na kompleksowe podejście do problemu i szybsze udzielenie pomocy klientowi i jego zwierzęciu.

WARTO WIEDZIEĆ

Kurs PRO Wpływ żywienia na behawior psa

 • 10 modułów i ok. 10 godzin treściwych lekcji wideo.
 • Certyfikat potwierdzający nabytą wiedzę i nowe umiejętności.
 • Rzetelna wiedza dwóch ekspertek, oparta na faktach naukowych.
 • Pokaźna bibliografia i mnóstwo materiałów dodatkowych w postaci notatek, PDF-ów i artykułów naukowych.
 • Dostęp do pobranych materiałów na zawsze.
 • Gwarancja satysfakcji (lub zwrot pieniędzy).👌
 • Bonusowy moduł o wykorzystaniu jedzenia w szkoleniu psów.
 • Bonusowe spotkanie na żywo z autorkami kursu z możliwością zadawania pytań.
 • Dostęp do zamkniętej grupy na Facebooku z poradami ekspertów i wymianą doświadczeń (pojawiają się tam m.in. oferty pracy w branży).

Zapewnij swoim klientom holistyczną opiekę.

Dołącz do kursu już dzisiaj i poszerz swoją wiedzę o wpływie żywienia na behawior psów.

FAQ

Często zadawane pytania

Jeśli pracujesz z opiekunami psów, to TAK! Niezależnie od usług, jakie oferujesz opiekunom psów, z pewnością nie ominęły Cię ani problemy dotyczące żywienia, ani przypadki zaburzeń behawioralnych, bo te kwestie cały czas się przeplatają. Dzięki wiedzy z tego kursu udzielisz opiekunowi skutecznych porad bez konieczności odsyłania go do innych specjalistów.

Jeśli wahasz się, czy dołączyć do kursu i masz wątpliwości, napisz do mnie na pytania@karolinaholda.com – chętnie doradzę.

Kliknij KUP TERAZ, uzupełnij dane do wysyłki i opłać swoje zamówienie. Dostępne formy płatności to szybki przelew za pośrednictwem szybkich płatności online Przelewy24 lub PayNow (w tym Blik). Możesz też zapłacić kartą, przelewem tradycyjnym lub rozłożyć płatność na raty (PayPo).

E-mail z linkiem do platformy kursowej znajdziesz na swojej skrzynce mailowej zaraz po opłaceniu zamówienia. Zaloguj się na platformie, żeby uzyskać dostęp do lekcji i bonusowych materiałów.

Uczestnicy mogą uczyć się w dogodnym dla siebie tempie, dopasowując naukę do swoich obowiązków. Jeśli zakupisz kurs w czasie trwania premiery, otrzymasz dostęp do trzech pierwszych modułów kursu. Kolejne moduły będą ukazywać się według harmonogramu. Jeśli kupisz kurs po premierze, otrzymasz dostęp do większej liczby modułów w zależności od momentu zakupu. Wszystkie moduły będą opublikowane do końca czerwca 2024. 

Jeśli kupisz kurs po tej dacie, od razu będziesz mieć dostęp do wszystkich modułów. Nabór do kursu jest otwarty cały czas. Cena promocyjna -15% obowiązuje tylko w czasie premiery, później możesz kupić kurs w cenie regularnej.

Sprawdź folder SPAM i wszystkie inne zakładki w swojej skrzynce mailowej. Jeśli nie znajdziesz tam maila z linkiem do platformy, napisz wiadomość na adres: pytania@karolinaholda.com – wyślę link dostępowy ponownie.

Dostęp do kursu otrzymujesz na 6 miesięcy od momentu jego zakupu. W tym czasie możesz korzystać z niego w dowolnym czasie i miejscu. Materiały dodatkowe, takie jak podsumowanie modułów, bibliografia, narzędzia możesz pobrać na swój komputer i zachować na zawsze.

Tak, po pomyślnym ukończeniu kursu (czyli po wysłuchaniu wszystkich lekcji i przejściu przez quiz z pytaniami zamkniętymi po każdym module), otrzymasz certyfikat, który potwierdzi Twoje umiejętności i wiedzę o wpływie żywienia na zachowanie psów.

Ten kurs jest skierowany do lekarzy weterynarii, techników weterynarii, behawiorystów oraz innych specjalistów pracujących z opiekunami psów, którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę o związku zachowania z żywieniem psów.

Cykl PRO to kursy doszkalające, skierowane do profesjonalistów pracujących ze zwierzętami lub osób planujących specjalizowanie się w żywieniu i dietetyce weterynaryjnej. Do uczestnictwa w kursie PRO wskazane jest wcześniejsze ukończenie studiów z kierunków biologicznych, takich jak medycyna weterynaryjna, zootechnika, kynologia, biotechnologia lub pokrewne.

Ze względu na różnice w poziomie wiedzy i doświadczenia uczestników, podana jest literatura uzupełniająca dla osób chcących jeszcze bardziej zgłębić poruszane zagadnienia. Niemniej sugerowane jest przejście przez dotychczasowe kursy z cyklu PRO lub co najmniej kurs o podstawach żywienia psów.

Tak, kurs zawiera praktyczne przykłady i case study, które pomogą uczestnikom zrozumieć, jak dobierać metodę żywienia i skład posiłków w zależności od pożądanych efektów.

Tak, uczestnicy będą mieli możliwość skonsultowania się z autorkami kursu, które odpowiedzą na pytania i udzielą wsparcia w ramach kursu. Możesz zadać pytanie na zamkniętej grupie kursantów na Facebooku.

Tak, kurs został starannie opracowany zgodnie z aktualną wiedzą z zakresu behawioru psów i z wytycznymi weterynaryjnymi dotyczącymi żywienia psów.

Kurs składa się z 10 modułów, a czas trwania zależy od indywidualnego tempa  przyswajania materiału. Łączny czas trwania samych nagrań wideo wynosi około 10 godzin. Rekomendowany czas przerabiania kursu to 4 miesiące. Dostęp do lekcji wideo kursant otrzymuje na 6 miesięcy, z możliwością przedłużenia ze zniżką 40%.

Jeśli potrzebujesz, możesz rozłożyć płatność na raty w opcji PayPo.

Tak, jeśli przy składaniu zamówienia zaznaczysz chęć otrzymania faktury VAT i wpiszesz dane firmy. W przeciwnym razie otrzymasz paragon. Po złożeniu i opłaceniu zamówienia otrzymasz oddzielną wiadomość e-mail z fakturą/paragonem w PDF.

Masz dodatkowe pytania?

Z chęcią na nie odpowiem! Wystarczy, że napiszesz na: pytania@karolinaholda.com.